Лікарі закликають не ігнорувати хруст і періодичні болі в суглобах - Kleemed Ukraine

Лікарі закликають не ігнорувати хруст і періодичні болі в суглобах

Якщо під час фізичних навантажень починають боліти суглоби, з’явилися скутість, обмеження рухів і хруст у суглобах, то пора пройти обстеження у лікаря, вважають фахівці. За даною симптоматикою, навіть періодичною, може стояти артроз. Надалі інтенсивність болю збільшується, він може турбувати ночами, а сам суглоб починає опухати і деформуватися за рахунок кісткових розростань.

Артроз є однією з найпоширеніших хвороб у світі, їм страждає близько 10-15% населення планети. Найчастіше артроз проявляється на суглобах кистей, стоп, шийного і поперекового відділів хребта, а також на колінних і тазостегнових суглобах. У групі ризику можуть виявитися люди, чия професія вимагає постійних навантажень на суглоби пальців рук або ніг – піаністи, спортсмени, танцюристи, а також ті, хто часто працює за комп’ютером.

Артроз виникає через те, що порушується баланс між процесами утворення нового будівельного матеріалу для відновлення хряща та його руйнування. Спочатку хрящ являє собою міцну і еластичну структуру, але в результаті захворювання він стає сухим, тонким і шорстким. Розростаюча кістка згодом сковує рухи і призводить до деформації суглоба. Біль виникає через заповнення суглобової капсули запальною рідиною.

На жаль, медицина досі не може дати конкретної відповіді, чому розвиваються захворювання суглобів. Однак часто артроз починає турбувати після травми або в результаті дисплазії суглоба – вроджених порушень формування його тканин. Також причиною можуть стати проблеми метаболізму, ендокринні захворювання або запальні процеси. Деякі інші чинники – спадковість, зайва вага, похилий вік, переохолодження, операції на суглобах – теж впливають на прогресування хвороби.

Щоб приборкати артроз, потрібно нормалізувати обмінні процеси і знизити навантаження на суглоби. Деяким пацієнтам має сенс скинути вагу, якщо маса тіла надлишкова. Лікувальний комплекс зазвичай включає лікувальну фізкультуру, фізіотерапію і санаторно-курортне лікування.
Набагато ефективніше працює профілактика. Медики рекомендують вести активний спосіб життя, займатися спортом, стежити за вагою (кожен зайвий кілограм маси тіла посилює навантаження на колінний і тазостегновий суглоби на 4 кілограми).

При травмі суглоба важливо вчасно почати проводити ефективне лікування. Якщо існує вроджене порушення біомеханіки суглоба на кшталт плоскостопості або вродженого вивиху стегна, його потрібно коригувати без зволікання.

Серед фізичних навантажень для суглобів корисні ходьба, катання на лижах, їзда на велосипеді, плавання. А ось біг, стрибки, підняття важких предметів протипоказані. Вагітним жінкам не варто нехтувати лікувальною фізкультурою. Це саме можна сказати і про післяпологовий період.     (По матеріалам Global Look Press).

Варто додати, що розвиток запального процесу в тканинах суглоба при артрозі (остеартрозі, ОА) призводить до подальшого руйнування суглобного хряща, посилення болю, скутості і деформації суглобів. У цих випадках вже не можна обійтися без медикаментозного лікування запального та больового синдромів.

Найбільш часто в цих випадках використовують різні нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Однак з огляду на численні протипоказання, частоту і тяжкість побічних реакцій при застосуванні цих препаратів, все більше пацієнтів з артрозом змушені відмовлятися від прийому НПЗЗ. Причому, в останні роки фіксується тенденція до збільшення кількості хворих ОА з протипоказаннями для застосування НПЗЗ.

Альтернативою хімічним протизапальним препаратам є натуральні засоби, серед яких слід відзначити оригінальний антиревматичний препарат РЕВМАСОЛ™, виготовлений з якісної європейської сировини. Діючи за механізмами, аналогічними НПЗЗ, РЕВМАСОЛ™ допомагає зменшити прояви запалення і болю при ОА. Разом з тим, при порівнянній з НПЗЗ ефективності, він добре переноситься і є практично безпечним навіть при тривалому застосуванні.

Такі властивості натурального препарату РЕВМАСОЛ™ дозволяють пацієнтам з ОА зменшити дози або замінити НПЗЗ для ефективного контролю запалення і болю, поліпшити рухливість суглобів і якість життя.