П’ять фактів на користь БАДів - Kleemed Ukraine

П’ять фактів на користь БАДів

Прагнення людей до здорового способу життя і втома від всілякої «хімії» забезпечили біологічно активним добавкам, або попросту БАДам, гідне місце в сучасній медицині. І все таки є люди, які вважають біодобавки чимось малоефективним і навіть небезпечним. Дані факти допоможуть по-новому оцінити ці натуральні препарати й ефект, який вони чинять на організм.

ФАКТ 1: БАДи – запорука здоров’я

БАДи – спеціальний харчовий продукт для збагачення раціону вітамінами, макро- і мікроелементами, поліненасиченими жирними кислотами, харчовими волокнами та іншими необхідними для повноцінної роботи організму речовинами. Вони також можуть містити флавоноїди, ферменти, дубильні речовини, органічні кислоти. Інгредієнти, що скаладають біодобавки, виділяються з сировини рослинного, тваринного або мінерального походження, а не синтезуються в лабораторіях, як аптечна «хімія». Значить, вони більш органічні для нашого організму і краще засвоюються.

Протягом десятиліть європейці, японці й американці використовують БАДи як невід’ємну складову здорового способу життя. Серед українських споживачів БАДи викликають недовіру. Причина в тому, що на початку                   90-х років минулого сторіччя ринок буквально заполонили БАДи невідомого походження, завезені контрабандним шляхом. Серед них були як «пустушки», так і реально небезпечні для здоров’я добавки. Таким чином, корисний за своєю суттю продукт, задуманий як ефективний засіб підтримання здоров’я і довголіття, був незаслужено скомпрометований.

ФАКТ 2: Правильне харчування – не панацея

За підрахунками дієтологів, більше половини населення планети відчувають гостру нестачу вітамінів і мінеральних речовин. Чи стали ми їсти менше? Швидше навпаки. На наших столах величезна різноманітність продуктів з прекрасним зовнішнім виглядом і запахом. Але, на жаль, користі для організму від них не так вже й багато.

Наш раціон перевантажений калорійними, але малокорисними стравами: ковбасами, майонезом, хлібобулочними та кондитерськими виробами. У фруктах і овочах також немає повноцінного набору необхідних корисних речовин. Більшість з них випаровуються ще на етапі зберігання, транспортування та технологічної обробки. Тому отримати всі поживні речовини з їжею на сьогоднішній день практично неможливо. Адже для забезпечення добової норми вітамінів і мінералів людині потрібно з’їдати просто нереальну кількість їжі. Щоденна норма вітаміну С, наприклад, міститься в більше ніж десяти апельсинах і лимонах. Для компенсації дефіциту вітаміну Е потрібно випити два літри оливкової олії, селену – з’їсти більше ста бананів! При цьому в переліку необхідних організму речовин кілька сотень найменувань. Відчуваючи їх недолік, імунітет не може боротися з інфекціями. Загострюються хронічні недуги, знижується розумова і фізична працездатність. Доведено, що дефіцит деяких елементів скорочує тривалість життя і провокує ряд важких захворювань. Наприклад, нестача селену може спричинити  розвиток  раку, передчасне старіння. Брак міді призводить до підвищення рівня холестерину і розвитку атеросклерозу, захворювань суглобів, цукрового діабету. Дефіцит поліненасичених жирних кислот омега-3 підвищує ризик інсультів та інфарктів. У групі ризику і найдорожче – наші діти. Чи може виснажена мама виносити здорового малюка і повноцінно його вигодувати?

Тим не менш, не варто сумувати. Людство знайшло спосіб, як споживати потрібні речовини, не вдаючись до переїдання. У цьому випадку найбільш ефективним, швидким і, що важливо, вигідним способом вирішення проблеми є застосування біоактивних добавок до їжі. Строго дозованих і зручних у застосуванні.

ФАКТ 3: БАДи продовжують життя й успішно борються з хворобами

Натуральні добавки не тільки корегують раціон, заповнюючи недолік поживних речовин (такі БАДи називають нутрицевтиками). Вони також широко використовуються для профілактики та лікування серцево-судинних, онкологічних захворювань, при різних порушеннях ендокринної, репродуктивної систем, шлунково-кишкового тракту або сечостатевої системи. У цьому випадку їх називають парафармацевтиками.

Виснажені стресами, несприятливою екологічною обстановкою, неправильним харчуванням ми стаємо легкою здобиччю для різного роду захворювань. БАДи усувають слабкі ланки у здоров’ї. Одні допомагають вивести з організму токсини, нормалізувати обмін речовин і, тим самим, позбавитися від зайвої ваги, целюліту, венозної сітки. Інші чинять помітну імуностимулюючу дію, підвищуючи стійкість перед несприятливими факторами. БАДи незамінні в процесі одужання.

Міцний організм, в якому все гармонійно, рідше хворіє. А якщо і підхопив хворобу, то перенесе її в легкій формі і в рази швидше.

ФАКТ 4: Якісні і правильно підібрані біодобавки ефективніші за ліки

Дійсно, при правильному і постійному використанні БАДи нерідко перевершують дію лікарських препаратів. Вони мають таку ж цілеспрямовану дію на різні органи і системи. Але при цьому покращують і загальну картину, підвищуючи захисні властивості, покращуючи обмін речовин та інші фізіологічні процеси.

Приймання ліків майже завжди супроводжується побічними ефектами. Страждають печінка, серце, нирки, мікрофлора. У підсумку, вилікувавши одну недугу, потрібно починати лікувати іншу. Виходить замкнуте коло. У свою чергу, біодобавки практично не мають негативного дії. На відміну від синтезованих хімічним шляхом фармпрепаратів вони містять переважно натуральні компоненти, створені природою, а значить, їхній вплив на організм буде більш м’яким і фізіологічним.

У тяжких випадках, коли для повного зцілення без ліків не обійтися, біодобавки до раціону можуть використовуватися як допоміжний засіб, прискорюючи процес одужання і подальшого відновлення.

ФАКТ 5: Не всі БАДи однаково корисні

На сьогоднішній день розроблена серйозна законодавча база, що стосується виробництва, сертифікації та перевірки біодобавок перед їх випуском у продаж. Кожен препарат в обов’язковому порядку перевіряється, чи відповідає реальний склад компонентів заявленому. Експерти рекомендують звертати увагу на реєстраційні документи та сертифікати виробників і віддавати перевагу відомим і перевіреним часом, з хорошою репутацією. Зокрема, добре зарекомендували себе БАДи європейських компаній, які дотримуються високих стандартів якості, виділяють кошти на проведення клінічних досліджень. У результаті – випускають якісну продукцію з гарантованою ефективністю. І такі БАДи вже представлені на українському ринку.