Fertilovit M plus (Фертиловит М плюс) - інноваційні методи ведення прегравідарної підготовки, вагітності та післяпологового періоду за допомогою антиоксидантної терапії

Інноваційні методи ведення прегравідарної підготовки, вагітності та післяпологового періоду за допомогою антиоксидантної терапії

УСТАНОВИ-РОЗРОБНИКИ:

ДУ «ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ НАМН УКРАЇНИ»

УКРМЕДПАТЕНТІФОРМ МОЗ УКРАЇНИ

АВТОРИ

д. мед. н., проф. КОРНАЦЬКА А.Г.,
д. мед. н., проф. СКРИПЧЕНКО Н.Я.,
ДАНИЛЕНКО О.Г.

Суть впровадження:

Інноваційні методи ведення прегравідарної підготовки, вагітності та післяполового періоду за допомогою антиоксидантної терапії.

Пропонується для впровадження в лікувально-профілактичних закладах практичної охорони здоров’я (обласних, міських районних) акушер-гінекологічного профілю інноваційні методи ведення прегравідарної підготовки, вагітності та післяполового періоду за допомогою антиоксидантної терапії.

Важливою медико-соціальною проблемою, яка вже протягом багатьох років є однією з найбільш актуальних у сучасній інекології, є безпліддя. В Україні від безпліддя страждають близько 15-20% подружніх пар, що свідчить про необхідність більш глибокого вивчення його причин, основних напрямків діагностики та лікування з вікористанням сучасних ефективних методів.

Першочерговим завданням акушерсько-гінекологічної служби в сучасних умовах є максимально ефективна прегравідарна підготовка, збереження та забезпечення фізіологічного перебігу вагітності і народження здорової дитини.

Оксидативний стрес (ОС), який характеризується дисбалансом між прооксидантною та антиоксидантною системами, негативно впливає на сперматогенез й оогенез, на процес запліднення й ембріогенез плода, збільшує кількість мутацій мітохондріальної ДНК і фрагментацій ядерної ДНК статевих клітин. Дані літератури свідчать, що у пацієнток із безпліддям і супутніми гінекологічними захворюваннями (ендометріоз, полікістоз і т.д.) та жінок пізнього репродуктивного віку значно знижений антиоксидантний захист організму, що впливає на фолікулогенез і на якість ооцитів та ембріонів.

Аналіз Кокранівської бібліографічної бази публікацій, де проведено скринінг 2127 статей із виконанням антиоксидантів при лікуванні безпліддя у жінок, вказує на необхідність і важливість антиоксидантної терапії. У результаті такого лікування збільшується ймовірність жінкою завагітніти, зменшуються ризик викиднів на ранніх етапах і прояви токсикозу.

Авторами в якості одного із методів боротьби із ОС при прегравідарній підготовці 47 подружніх пар було використано
антиоксидантний полівітамінний комплекс «Fertilovit».

Суть впровадження:

Особливістю даного комплексу є те, що в ньому представлена збалансована кількість як вітамінів, так і мікроелементів − вітаміни C, E, D, групи В, фолієва кислота в дозі 800 мг, ніацин, біотин, йод, цинк, магній, залізо, що дає змогу як нормалізувати, так і підсилити антиоксидантний захист в клітинах та тканинах організму.

Для чоловіків було призначено комплекс «Fertilovit M plus» в дозі 1 капсула двічі на добу в безперервному режимі 3-4 місяці.

Для жінок, віком від 25 до 29 років (23 пацієнтки) було використано «Fertilovit F» по 1 капсулі в день в безперервному режимі протягом 3-4 місяців.

Пацієнткам з патологією щитовидної залози (15 жінок), віком від 25 до 32 років, було запропоновано спеціально розроблений комплекс без додавання йоду «Fertilovit F THY», посилений селеном та коензимом Q10, з підвищеним вмістом вітамінів групи В по 1 капсулі в день протягом 3-4 місяців.

Для жінок (9 пацієнток) пізнього репродуктивного віку, від 35 до 39 років було застосовано в якості, прегравідарної підготовки препарат «Fertilovit F plus 35», посилений коензимом Q10 та більш ретельним та специфічним підбором вітамінів, який приймався по 1 капсулі на добу протягом 5-6 місяців.

У групі жінок до 35 років протягом наступних 6-8 місяців наступила вагітність в 65,2% (15 жінок). В групі жінок пізнього репродуктивногь віку, що страждали безпліддям, протягом
наступних 6 місяців вагітність наступила у 77,8% (7 жінок) випадків.

Подальше дослідження впливу комплексу Fertilovit було проведено із залученням вагітних пацієнток. Було призначено комплекс «Fertilovit For 2» для успішного перебігу вагітності 25 жінкам без екстрагенітальної патології. Даний препарат пацієнтки приймали по 1 капсулі 1 раз на добу в безперервному режимі протягом 3-х місяців з моменту діагностування вагітності.

Під час перебігу даної вагітності лише в 3-х випадках (12%) діагностована анемія вагітних 1-го ступеня, загроза переривання вагітності була виявлена у 2-х вагітних (8%), ранній гестоз діагностовано у 1-ї жінки (4%) і в жодному випадку у плодів не було виявлено вад розвитку серця, нервової системи, вродженого
гіпотиреозу.

Запропонований вітамінно-мінеральний комплекс був призначений 25 лактуючим жінкам в післяпологовому періоді. Годували груддю до 3-х місяців − 23 жінки (92%), до 6-ти місяців − 21 породілля (85, 4%), а до року − 13 жінок (52%). Лише у 1-ї породіллі (4%) діагностована гіпогіліктія.

Встановлено, що через 3 місяці після пологів високий рівень стресостійкості спостерігався у 60% жінок.

Отже, результати дослідження застосування антиоксидантного полівітамінного комплексу Fertilovit під час прегравідарної підготовки, вагітності та післяполового періоду, вказують на його ефективність. Fertilovit може бути рекомендований для терапії супроводу підготовки до вагітності, під час вагітності та в період, годування груддю.

Інформаційний лист складено за матеріалами НДР «Вивчити молекулярно-генетичні ланки патогенезу невиношування вагітності», № державної реєстрації 0112U002127, термін виконання 2012-2014рр.

Шановний колего!

Інформаційний лист є анотованим описом наукової (науково-технічної) продукції, що входить до Переліку наукової (науково-технічної) продукції, призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я (Наказ МОЗ України та НАМН від 13.11.2013 № 969/97 «Про удосконалення впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я», зареєстрований в Міністерстві юстицій України 05.12.2013 за № 2068/23600).