Попередження ризику виникнення симптомів загострення у пацієнтів з нефролітіазом - Kleemed Ukraine

Попередження ризику виникнення симптомів загострення у пацієнтів з нефролітіазом

Phyllanthus niruri та Chryrsanthellum americanum у комбінації з цитратом калію та магнію попереджає ризик виникнення симптомів загострення у пацієнтів з нефролітіазом: проспективне дослідження.

 

РЕЗЮМЕ

Ціль:

Оцінити ефективність дієтичної добавки, що містить комбінацію Phyllanthus niruri та Chrysanthellum americanum у поєднанні з цитратами калію та магнію при лікуванні та профілактиці рецидивуючого неускладненого нефролітіаза.

Матеріали та методи

В цьому клінічному дослідженні II фази брали участь пацієнти з рецидивуючим неускладненим нефролітіазом. Усі пацієнти отримували цю дієтичну добавку, по одній капсулі на день протягом 6 місяців. Всім пацієнтам рекомендували змінити спосіб життя. На початковому етапі та через 6 місяців спостереження всім пацієнтам проведено біохімічний аналіз крові, аналіз сечі та УЗД сечовивідних шляхів та опитування щодо якості життя (QoL).

Результати

З січня 2018 року по березень 2019 року 82 пацієнта (середній вік 49,7 ± 11,2) завершили період спостереження. На початок дослідження у пацієнтів середній розмір каменю становив 7,8 мм, а у 23 пацієнтів виявлена безсимптомна бактеріурія (ББ). Після закінчення періоду спостереження прихильність до лікування була високою у 60 пацієнтів (73,1%). У 27 пацієнтів із 82 було зафіксоване зникнення каменю (32,9%). 50 пацієнтів показали зменшення розмірів каменю (60,9%). Середній розмір каменю становив 0,9 мм зі значним зменшенням порівняно з вихідним рівнем (-6,7 мм ± 3 мм) (р <0,001). У 49 пацієнтів (59,7%) не було виявлено жодного симптоматичного епізоду з поліпшенням рівня QoL (+0,4 ± 0,1) (p <0,001) порівняно з вихідним рівнем. Крім того, ми повідомляємо про значне скорочення хворих на ББ між початковим та кінцем показниками (23 проти 3; р <0,001).

Висновки

Дієтична добавка, що містить цитрати магнію та калію у поєднання з Ph. niruri та Ch. americanum здатна покращити якість життя пацієнтів з сечовими каменями, зменшуючи симптоматичні епізоди та поширеність безсимптомної бактеріурії.

Читати дослідження далі (англійською)…